سالن زیبایی نازلین کلیه خدمات زیبایی اعم از کاشت ناخن ، خدمات vip ، میکاپ ، شینیون و … را به صورت حرفه ای ارائه می دهد.

کاشت ناخن :

امروزه کاشت ناخن میان خانم‌ها بسیار رواج پیدا کرده است.
دست‌ها و ناخن‌ها یکی از مورد توجه ترین نقاط بدن هستند که خانم‌ها برای زیبایی و آرایش آنها، سلیقه و زمان زیادی صرف می‌کنند.
کسانی که به دنبال انجام کاشت ناخن هستند هرکدام دلایلی برای انجام این عمل دارند.
بسیاری از آن‌ها تنها برای زیبایی بیشتر و بعضی‌ها به دلیل داشتن ناخن‌های شکننده تصور می‌کنند ناخن‌هایشان ظاهر خوب و مناسبی ندارند همچنین افرادی که فکر می‌کنند رشد ناخن‌هایشان به کندی صورت می‌گیرد اقدام به گذاشتن ناخن می‌کنند و بعضی‌ها با انجام کاشت به دنبال ترک عادت جویدن ناخن‌هایشان در مواقع استرس زا هستند.

کاشت ناخن

همچنین ناخن‌ها نقش مهمی در زیباتر شدن استایل افراد ایفا می‌کند.

انواع روش‌های کاشت ناخن :

روش‌های کاشت ناخن در 3 دسته طبقه بندی می‌شوند:

1) ناخن قالبی: ناخن‌های قالبی که از جنس پلاستیک هستند و در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های لوازم آرایشی عرضه می‌شود و دسترسی به آن آسان است.

2) ناخن پودری: در این مدل از کاشت، پودر بر روی ناخن طبیعی قرار می گیرد.

3) ناخن ژله ای: یکی از روش‌های محبوب و پرطرفدار در حال حاضر که با ژل‌های uv انجام می‌شود و آن را باید تثبیت کرد.

وسایل مورد نیاز برای کاشت ناخن :

تیپ‌های ناخن که در بازار به 3 رنگ مختلف قابل تهیه است و بنابر سلیقه مشتری این تیپ‌ها انتخاب می‌شوند.

تیپ فرنچ:

تیپ فرنچ که به رنگ سفید شیری با سایزهای مختلف متناسب با انگشتان، تیپ طبیعی که دارای رنگ طبیعی است و زمانی که روی ناخن قرار می‌گیرد کاملا رنگ طبیعی ناخن را داراست، تیپ شیشه ای که یک تیپ کاملا بی رنگ است.

و بنا به عادت یا به خواست مشتری می‌توان بصورت جداگانه از این تیپ‌ها استفاده کرد و هدف از استفاده انواع این تیپ‌ها راحتی هرچه بیشتر مشتری است.

پودر مخصوص کاشت ناخن در 3 رنگ مختلف :

پودر سفید، پودر صورتی و پودر سفید و صورتی که دارای رنگ ملایم تری است.

ضد قارچ که همانطور که از نامش پیداست برای ضد قارچ بودن و آنتی باکتریال استفاده می‌شود .

پرایمر:

پرایمر چسبی است که زیر مواد استفاده می‌شود و انسجامی بین ناخن و مواد ایجاد می‌کند.

سوهان چوبی در شکل‌های مختلف و سایزهای مختلف که بستگی به عادات هر شخص دارد که از چه تیپ سوهان‌ها استفاده می‌کند و سایز بندی آن با شماره بندی مشخص می‌شود که شماره‌ها از نرمی تا زبری سوهان‌ها را در بر می‌گیرد و کارایی آنها تفاوت زیادی ندارند.

سوهان برقی:

برای پولیش و برای سوهان کشی ناخن از آن استفاده می‌شود.

سر مته‌هایی که برای سوهان برقی استفاده می‌شود به شکل ها وجنس های مختلف سنگی، کاغذی، فلزی و کارایی آنها تفاوت چندانی ندارند.

کاتر: برای قطع کردن تیپ استفاده می‌شود و علت استفاده از کاتر آن است که چون سر آن انحنا دارد به تیپ‌ها آسیبی وارد نمی‌کند.

گوشت گیر:

براى برداشتن پوست اضافه انگشتان می‌توان از آن استفاده کرد.

عقب زن:

پوشر یا عقب زن برای عقب راندن پوست‌های مرده اطراف ناخن بکار می‌رود.

سوهان‌های نرم و ابری به نام بافر

انواع چسب‌ها به شکل قطره ای و لاکی که استفاده از مدل لاکی آن به مراتب آسان‌تر است.

قلم مو به سایزهای مختلف که متناسب با ناخن‌های هر فرد ممکن است از کوچکترین تا بزرگترین سایز مورد استفاده قرار گیرد.

استون و لیکویید:

که برای تمیزکردن قلم موها کاربرد دارد و حتما باید قلم موها شستشو داده شوند تا فرسوده نشوند و به دوام بیشتر آنها کمک می‌کند. قلم‌مو ها را در لیکویید شستشو داده و به آرامی موهای قلمو از یکدیگر باز می‌شوند.

لوازم دیزاین ناخن می تواند شامل لوازمی با شکل‌های مختلف و جنس‌های مختلف مانند گل خشک، فویل، ساچمه، پولک، گوشواره های ناخن، نگین و انواع لوازم دیزاین دیگری که در بازار موجود است را شامل شود.

 

کاشت ناخن

لوازم دیزاین می تواند شامل لوازمی با شکل‌های مختلف و جنس‌های مختلف مانند گل خشک، فویل، ساچمه، پولک، گوشواره های ناخن، نگین و انواع لوازم دیزاین دیگری که در بازار موجود است.

طرز کاشت ناخن :

در ابتدا ناخن‌ها را مانیکور جزئی انجام می‌دهند و ناخن‌هایی که دارای مقداری گوشت اضافه هستند باید پاکسازی شود این عمل بر روی نتیجه بهتر کار تاثیر به‌سزایی دارد پس از آن ناخن‌ها را نیم سانت به طور یکسان کوتاه کرده و پس از آن روی سطح ناخن با فشار یکنواخت سوهان زده می‌شود چرا که موجب جذب بهتر مواد می‌شود.

پس از آن به اندازه ناخن‌ها تیپ‌ها را اندازه گیری کرده و روی ناخن چسبانده می‌شود داخل هر تیپ شیاری وجود دارد که با سوهان برقی کمی آنرا می‌تراشند که موجب می‌شود چسب راحتتر عمل کند فشار زیادی برای چسباندن نیاز نیست چرا که چسب کاشت ناخن بسیار قوی است همچنین ناخن را روی تیپ فشار نمی‌دهند چرا که باعث ترک خوردگی تیپ می‌شود.

تیپ باید حتما به اندازه ناخن انتخاب شود و بزرگتر یا کوچکتر بودن آن از زیبایی ناخن می‌کاهد.
سایز ناخن را به خواست مدل کوتاه کرده و با کاتر انجام می‌شود.

تیپ اگر خیلی بلند باشد حالت طبیعی ناخن از دست می‌رود چرا که زیبایی هر چیز در طبیعی بودن آن است و اگر ناخن‌ها غیرطبیعی باشد موجب کاهش زیبایی آنها می‌شود مرحله بعد سوهان کشی است که با استفاده از سوهان چوبی سطح ناهمواری که روی تیپ بوجود آمده است را اصلاح می‌کنیم.
که باید تعادل در آن رعایت شود که ب تیپ بیش از حد آسیب نزند.

کاشت ناخن

کاشت ناخن با ژل

قبل از گذاشتن مواد شکل دلخواه ناخن را با سوهان بصورت دلخواه در می‌آوریم البته بعد از موادگذاری هم می‌شود اما کار سخت تر خواهد بود.
تکنیکی که در کاشت با استفاده از ژل و پودر یک تکنیک پایه ایست که مدل‌ها و سبک‌های مختلف کاشت به صورت حاشیه ای به این تکنیک پایه اضافه می‌شود که با یادگیری این روش پایه کاشت ناخن بصورت حرفه ای را آموخته اید و با اضافه کردن مقداری چاشنی به آن می‌توان سبک‌های دلخواه را اجرا کنید.

روش پایه کاشت ناخن

برق روی سطح تیپ باید توسط سوهان گرفته شود تا تیپ روی ناخن فوق العاده طبیعی باشد و اگر این تیپ لاک نداشت باید دارای رنگ کاملا طبیعی باشد.
پس از این مرحله کار با مواد شروع می‌شود و باید کار روی ناخن‌ها جداگانه انجام شود تا به مواد فرصت خشک شدن و منسجم شدن داده باشیم.
در ابتدا ضد قارچ را روی همه ناخن‌ها استفاده کرده و پس از آن از پرایمر استفاده میشود پرایمر چسبی است که باعث چسبندگی بین مواد و سطح طبیعی ناخن می‌شود و شکل‌های مختلفی از آن در بازار وجود دارد شکل لاکی و شکل قطره ای.

از قلم موی مناسب شماره 4 سر تخت استفاده می‌شود و قلم را آغشته به لیکویید کرده و لیکویید باعث می‌شود تا پودر تبدیل به خمیر صاف و یکدست شود.
از سر ناخن به صورت مرتب مواد گذاشته می‌شود این کار باید با دقت هرچه تمام تر صورت گیرد چرا که ازدیاد مواد روی ناخن، سوهان کشی را با مشکل روبه رو می‌کند و همچنین کار تمیزتر، زیباتر و شکیل تر دیده می‌شود این کار را گام به گام تکرار می‌کنیم و سطح ناخن را به طور متعادل نه خیلی ضخیم و نه خیلی نازک از مواد آغشته می‌کنیم و با صفحه صاف قلم مواد را روی ناخن پهن کرده و همزمان به آن شکل داده تا نامرتب نباشد.

کاشت ناخن

نکات قابل توجه در کاشت ناخن

در حین کار قلم را تمیز کرده چرا که مواد سریعا خشک می‌شود و حالت عادی قلم مو از بین می‌رود و همچنین مواد بیشتر از حد روی ناخن قرار نگیرد هرچه به آخر ناخن نزدیک تر می‌شویم باید مقدار مواد را کمتر کرده که وقتی می‌خواهیم ناخن را ترمیم کنیم مشکلی نداشته باشیم.
ترتیب استفاده از ضدقارچ، پرایمر و لیکویید و سپس موادگذاری بسیار مهم است.

پس از مواد گذاری فرصت می‌دهیم تا مواد خشک شود و پس از آن سوهان کشی که یکی از مهمترین مراحل است.
چرا که روی کار است باید سطح روی ناخن را سوهان کشی کرده تا کاملا صاف و یکنواخت شود و اگر این کار با دقت انجام نشود لاک به راحتی ناهمواری روی ناخن را نمایان می‌کند.
همچنین نباید سوهان کشی را با فشار زیاد انجام داد تا مواد دچار شکنندگی نشود و ضخامت مواد روی همه ناخن‌‌ها باید یکسان باشد.
کناره‌های ناخن را با سوهان جمع تر کرده تا حالت طبیعی تری داشته باشد.

کاشت ناخن سالن نازلین

سطح ناخن را به یک ناخن طبیعی و صیقلی تبدیل کرده که با استفاده از سوهان برقی ناخن را تمیز کرده و اضافات مواد برداشته شود.
با انجام صحیح این کار پس از آنکه ناخن بلند می‌شود برآمدگی و ناهماهنگی که در سطح ناخن بوجود می‌آید را از بین می‌برد بنابراین دقت در انجام آن ضروری است و تسلط کافی می‌طلبد تا از آسیب به دست مدل جلوگیری شود.
سپس از سوهان نرم بافر استفاده می‌شود که سطح ناخن را صیقلی و براق می‌کند.

برای دیزاین ناخن هنگام کاشت اگر تمایل داشته باشید تا دیزاین دائمی داشته باشید هنگامی که مواد را روی ناخن کار می‌کنید و مواد خیس است از هر موادی که برای دیزاین تمایل دارید استفاده شود مانند گل خشک، ساچمه، پولک، نگین و هرچیزی که تمایل دارید استفاده کنید در آن مرحله است که باید وسیله تزیینی را روی ناخن گذاشته و رویش مجددا مواد گذاشته شود.

کاشت ناخن

دیزاین ناخن با کاشت ناخن نازلین

با استفاده از هر وسیله مورد علاقه بنا به سلیقه می‌توان ناخن‌ها را شکیل تر و زیباتر کرد.
می‌توان با لاک، طرح دلخواه بنابه سلیقه شلوغ بودن یا خلوت بودن طرح را انتخاب کرد.
در طراحی حتما باید این نکته را در نظر گرفت که بیس کار باید خشک شده باشد یعنی بین رنگ‌ها فاصله ایجاد کنیم و دوباره ادامه دهیم از لاک‌های طراحی،لاک‌های اکلیلی می‌توان برای دیزاین استفاده کرد.

کار طراحی با لاک کاملا سلیقه ای است و قائده و قانون خاصی ندارد.

دیزاین و کاشت ناخن ، روشی خلاقانه برای نقاشی “طراحی”، تزئین و تقویت زیبایی ناخن‌ها است.
از زمانی که مراقبت هرچه بیشتر از ناخن‌ها امری مهم محسوب شد و با به وجود آمدن انواع لاک‌ها در رنگ‌های متنوع، طراحی ناخن مورد محبوبیت و طرفداری بیشتری قرار گرفت.

برای طراحی هرچه زیباتر و حرفه ای تر باید لوازم اولیه آن که شامل بیس کت و تاپ کت (محلول‌هایی که زیر و روی لاک ناخن زده می‌شوند)، لوازم اولیه‌ای مانند قیچی کوتیکول(ابزاری که در پدیکور برای برداشتن پوست دور ناخن استفاده می‌شود)، سوهان ناخن و لاک پاکن می‌باشد.

لوازم اولیه کاشت و طراحی ناخن

  • تاپ کت: تاپ کات‌ها یا برق ناخن‌ها بیشتر برای دوام بیشتر ناخن و لاک استفاده می‌شود.
  • لاک‌های بیس: لاک‌های بیس و پایه بیشتر برای تغذیه ناخن و همچنین استحکام ناخن‌ها بکار می‌رود.
   همچنین بعضی از این لاک‌ها بهتر است قبل از شروع طراحی و زدن لاک استفاده شود.
  •   قیچی و موچین: موچین برای گذاشتن سنگ‌های تزیینی روی ناخن وسیله ای سبک و راحتی به حساب می‌آید. همچنین از قیچی برای بریدن نوارهای تزیینی و استکیرها می‌توان استفاده کرد.
  • نوار طراحی ناخن: این نوار بسیار نازک می‌تواند برای هنرمندانه‌تر شدن طراحی ناخن استفاده شود. هم‌چنین برای ایجاد خطوط کاملا صاف استفاده شده و سپس از روی ناخن برداشته شود.درخشش و جلوه خاصی به ناخن میدهند.
  • لمه‌های نواری برای ناخن: این لمه‌ها به عنوان فرنچ ناخن روی ناخن در داخل کاشت قرار می‌گیرند و دارای رنگ‌ها و مدل های‌مختلفی امروز هستند.

کاشت ناخن سالن نازلین

 • فویل طراحی ناخن: پس از آن که طرح و رنگ مورد نظر خود را روی ناخن پیاده کردیم، چسب شفافی را بالای ناخن زده و سپس نوار را فورا روی ناخن فشار داده و برمی‌داریم که اثرات فویل روی ناخن مانده و طرح جالبی ایجاد می‌کند.
 • ابزار نقطه گذاری یا داتینگ ناخن: اگر می‌خواهید نقاط کوچک یا بزرگ بر روی ناخن‌های خود داشته باشید و یا دایره طراحی کنید، ابزار نقطه گذاری وسیله‌ی مناسب همین کار است و نقاط کوچک یا بزرگ مناسبی را می‌تواند درست کند.
 • قلم موی طراحی ناخن: می‌توانید قلم موی طراحی ناخن را در هر فروشگاه‌های لوازم آرایش پیدا کنید.
  این قلم موی کوچک به ایجاد خطوط نازک و جزئیات پیچیده روی ناخن کمک می‌کند.
 • اکلیل طراحی ناخن: مانیکور خود را با پاشیدن کمی اکلیل باکلاس‌تر کنید.
  حتی می‌توانید وقتی هنوز بیس کت خشک نشده در آن از اکلیل استفاده کنید چرا که بر روی دائمی بودن طراحی اثر مثبت دارد.
 • مروارید گنبدی: برای طراحی زیباتر، بسته مروارید و کریستال روشن در ابزار طراحی ناخن خود بگنجانید تا انگشتان خود را با آن‌ها تزیین کنید و درخشش و جلوه خاصی به ناخن می‌دهد.
  همچنین استفاده از سنگ‌های برجسته که حالت سه بعدی به ناخن‌ها می‌دهد.

6 thoughts on “کاشت ناخن

 1. منا :

  سلام
  من قبلا تو سالن های دیگه کاشت ناخن انجام دادم اما با گذر زمان ناخن هام خیلی شکننده و آسیب دیده شده
  راهی هست که با کاشت ناخن آسیب دیدیگی هم ترمیم بشه؟

 2. مهرسا :

  سلام من یه جا رفتم ناخن کاشتم بعد یه ماه زیر ناخنم عفونت کرد و اونقدر هم چسب زده بود که ناخنا در نمیومدن بعد از اون دیگه توبه کردم ناخن بکارم.
  الان برا عروسی داداشم اگه بخوام یه بار ناخن بکارم میتونید ناخن یه هفته ای بکارید برام؟، و اینکه ضمانت میکنید عفونت نکنه؟ حالا اگر هم عفونت کرد سریع میشه جداش کرد یا باز باید بریم سراغ جراح
  البته تعریف تون رو زیاد شنیدم از دوستان
  با تشکر از سایت خوبتون

  • ولی پور :

   با عرض سلام
   ما ضمانت عدم عفونت ناخن شما رو میدیم ولی بهتر اینه قبلش به پزشک مراجعه کنید و موضوع رو مطرح کنید. هرچند تا حالا همچین موردی نداشتیم ولی گاهی آلرژی هایی در برخی افراد وجد داره که با کاشت ناخن قرمزی انگشت براشون رخ میده.

 3. ولی پور :

  سلام
  یکی از مواردی که باعث آسیب دیدگی ناخن ها می شوداستفاده از مواد بی کیفیت در کاشت ناخن است.
  بهتره برای مدتی کاشت ناخن رو کنار بذارین و از تقویت کنده های ناخن استفاده کنید.

 4. حنا :

  سلام
  طراحی ناخن رو خودتون با قلم نقاشی میکشین؟
  آیا طرح ه‍ای دلخواه مشتری رو انجام میدین؟
  هزینه ماهانه ترمیم کاشت ناخن چقدر میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *